Thor Steinar partnerom slovenskej ženskej reprezentácie v rugby – žiadna náhoda!

Thorsteinar.sk – reklama na obchod Andreja Vitka na dresoch slovenskej reprezentácie.

Prednedávnom sa v médiách objavila kauza o slovenskej ženskej rugbyovej reprezentácii, ktorá na májových Majstrovstvách sveta žien v rugby v Bratislave nastúpila v dresoch s reklamou na značku obľúbenú medzi pravicovými radikálmi – Thor Steinar. Nezainteresovaný pozorovateľ by si mohol povedať, že zrejme ide len o náhodu a zbytočne hysterickú reakciu novinárov. Mohol by dokonca sympatizovať s predstaviteľmi Rugbyovej federácie. Tí sa aj napriek neexistujúcej finančnej podpore zo strany štátu tak veľmi snažia, aby mohol ich tím reprezentovať Slovensko v pekných nových dresoch. A len vďaka svojej šikovnosti našli lacného dodávateľa, ktorým je náhodou kontroverzná odevná firma.

Čudný výber dodávateľa dresov v rozhovore pre Nový čas obhajuje PR manažérka podujatia Zuzana Stranovská. Podľa jej slov si povesť podporovateľov rugby na Slovensku nepreverujú. Následne dodala, že o podujatí sa dodávateľ dresov dozvedel len náhodou. Naozaj je to tak?

Po organizačnej stránke zabezpečovala MS eventová agentúra 4SPORTS media s.r.o, za ktorou stoja už spomínaná PR manažérka Stranovská a Milan Hanzel – bývalý neonacista a člen slovanistickej chuligánskej skupiny USP. Zaujímavé je ich prepojenie na spoločnosť Grande Stille s.r.o., ktorá stojí za krčmou Ziegelfeld. V tejto krčme robil prevádzkara práve Milan Hanzel.

V Grande Stille figurujú zaujímavé osoby. Jedným je Stanislav Kramarič, bývalý šéf oficiálneho slovanistického fanklubu Belasá Šľachta. Práve v dobe jeho šéfovania sa o financie v správnej rade Belasej Šľachty starala Zuzana Stranovská.

Ďalším spoločníkom je Andrej Vitko, ktorý taktiež patril v minulosti k USP. Práve jeho ďalšia firma British Classics s.r.o. stojí za obchodom, ktorého reklamu nosili slovenské rugbystky na dresoch. Okrem toho prevádzkuje sieť obchodov s názvom StreetWear Shop. V minulosti v jednom z jeho obchodov našla polícia neonacistické materiály, úspešne sa však vyhovoril na to, že ich tam nechal predchádzajúci majiteľ.

Môže to byť náhoda?

4SPORTS media sa k organizovaniu akcie nedostali náhodou. Leví podiel na uskutočnení celých MS má manažér Slovenskej rugbyovej únie Vladimír Kubala, prezývaný Vladky. Tento predstaviteľ rugby klubu RC Slovan Bratislava je bývalý neonacista a člen USP. Preto pri voľbe organizátora prišli vhod staré chuligánske známosti. Nakoniec, aj usporiadateľskú službu robili chlapci z USP.

Podobne sa 4SPORTS media dostáva aj k organizácii rôznych podujatí pre futbalový Slovan. Že nejde o náhodu dokazuje personálne obsadenie v štruktúrach ŠK Slovan, kde ako projektový manažér  pracuje vyššie spomenutý Stanislav Kramarič z firmy Grande Stille. Zaujímavá postava zastáva post PR riaditeľa. Ide o Tomáša Straku, svojho času vodcovskú postavu USP. Straka okrem iného robil fotomodela pre neonacistickú značku Eighty Eight, ktorá sa predávala práve v obchodoch Andreja Vitka. Medzi fotomodelmi bolo viacero ďalších známych neonacistov, medzi nimi aj sám Vitko, alebo Rasťo Rogel, spevák skupiny Juden Mord.

Pózovanie pre neonacistickú značku Eighty Eight. 1) Sponzor slovenského rugby Andrej Vitko, 2) PR riaditeľ ŠK Slovan Tomáš Straka a 3) Rastislav Rogel, spevák kapely Juden Mord.

Všetkých spomínaných ľudí spája buď spoločná neonacistická a chuligánska minulosť, alebo spoločné pracovné skúsenosti, ale hlavne dlhoročné priateľstvo. Je prinajmenšom naivné domnievať sa, že by pri týchto personálnych prepojeniach išlo o nejakú neznalosť, alebo náhodu. A tak v prípade rozhovoru poskytnutého Novému času sa jedná o vedomé klamstvo zo strany organizátorov. Celá kauza poukazuje na úzke prepojenie bratislavského rugby a ultrapravicového podhubia futbalových fanúšikov Slovanu, ktoré zašpinilo ich dresy hnedým nánosom, smradľavejším a nebezpečnejším, než obyčajné blato z ihriska.

Antifašistická akcia

 

Tento článok nám prišiel prostredníctvom e-mailu so žiadosťou o uverejnenie. Zverejňujeme ho v plnom rozsahu, bez redakčných úprav, vrátane príloh. Blackblog.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za údaje a informácie, ktoré sú v ňom uvedené.


poli na vybrali.sme.sk