MMA zápasník Emanuel Newton o bitke s terčami

Dnes na Blackblogu rozšírime správy zo sveta športu o novinku z prostredia ultimátnych zápasov. Na MMA portáli Sherdog vyšiel článok o zápasníkovi Emanuelovi Newtonovi, ktorý aj napriek tomu, že nepatril medzi favoritov, zvíťazil v poslednom kole MMA turnaja Bellator. Newton, ktorého zápasnícka prezývka je “The Hardcore Kid”, tu okrem iného spomína ako sa dva týždne pred semifinálovým zápasom turnaja dostal na koncerte do konfliktu s rasistickými skinheads. Zápasník si prišiel na koncert pozrieť svoju obľúbenú kapelu Strife. Čo nasledovalo po provokáciach rasistov a ich pokuse o útok je asi jasné, ako vraví sám Newton:

“Videl som, že ma chce udrieť, tak som sa uhol a dal mu úder po ktorom padol a zostal v bezvedomí. Potom do mňa začali skákať jeho kamoši. Myslím, že jeden mi chcel podtrhnúť nohy a bol som oproti pódiu. Potom prišlo nejaké white power dievča a začalo na mňa útočiť. Schoval som bradu, dal dole hlavu a vravím “Poď a bi mi do čela koľko chceš. Budeš z toho mať akurát ráno zlomenú ruku.” Potom sa do toho vložili moji kamoši a úplne ich zničili. Nemusel som už nič robiť, pretože moji chlapci buď tiež trénujú MMA alebo zápasia. Takže prišli a rozbili ich.”

Newton tiež spomenul, že na tomto koncerte boli Strife jediná hardcore kapela a že na hardcore koncertoch rasizmus neexistuje. Viac na webe Sherdog.

Jedno pekné KO od Newtona a mosh dance po vyhlásení víťazstva:

Emanuel Newton rozpráva o tom, že hardcore je viac ako hudba:


poli na vybrali.sme.sk