Make Some Noise!

V Nemecku uzrela svetlo sveta kampaň zameraná proti sexizmu a homofóbii v Reggae a Hip Hop scéne s názvom Make Some Noise. Za projektom stojí Mal Élevé z Irie Révoltés a jeho známi, priamo angažovaní v týchto subkultúrach. Myšlienku dnes podporujú takmer tri desiatky hudobných skupín, DJov či rapperov. Okrem Irie Révoltés sú to napríklad Berlin Boom Orchestra, známy antifašistický rapper Chaoze One, Nosliw či Tapete.

Cieľom kampane je zaujať stanovisko proti sexistickým, homofóbnym a transfóbnym textom a intolerantým vzorcom správania. Tento typ myslenia nemá nič spoločné s umeleckou slobodou. Nikto sa nemá cítiť nepríjemne na Hip Hop alebo Reggae párty na základe pohlavia a nie sa ešte ospravedlňovať za svoju sexuálnu orientáciu.

Subkultúra je taká, akú si ju spravíme! Zapojte sa a neodvracajte zrak!

Make Some Noise je kampaň, nie organizácia. Každý sa môže pridať, rozširovať posolstvo tohto hnutia a organizovať akcie pod hlavičkou Make Some Noise. Postarajte sa, nech je váš hlas počuť na tradičných Reggae, Dancehall a Hip Hop párty a koncertoch. Podporujeme všetky projekty, interpetov a podniky, ktoré zdieľajú naše ciele!

Viac info, letáky, brožúry, grafiku a kapely podporujúce kampaň nájdete na webe, alebo FB Make Some Noise.


poli na vybrali.sme.sk